Dobra energia w domu – jak aranżować z głową?

Według projektantów i wielu zasad wystroju wnętrz zła aranżacja mieszkania może blokować przepływ dobrej energii w domu. Przekłada się to na problemy zdrowotne, emocjonalne, a także finansowe. Nawet jeśli nie do końca wierzysz w chińskie tradycje, warto je poznać i być może wypróbować, aby przekonać się, ile w tym wszystkim prawdy. Mocno wierząc w wizje pozbycia się problemów finansowych postanowiłem sprawdzić kilka patentów na to, aby dobra energia w domu zagościła u nas tuż po remoncie!

Energia w salonie

Miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu, powinno być urządzone komfortowo i nastrojowo. Planując rozmieszczenie mebli w salonie, warto wiedzieć że kanapa nie powinna stać zbyt głęboko w pokoju i w żadnym wypadku nie naprzeciwko drzwi. Warto dodać do niej wygodne, klasyczne fotele, które wzmocnią poczucie komfortu, a w pobliżu położyć dywan.

Dobra energia w domu salon

 

Aby przepływ energii był dobry, salon powinien być bardzo dobrze nasłoneczniony. Już na etapie projektu architektonicznego, warto zadbać, by znajdował się w południowej części domu. W oknach koniecznie powinny wisieć lekkie firanki, które będą przepuszczać światło. Oświetlenie salonu musi być jasne – w dużej przestrzeni warto postawić dodatkową lampę.

Wg wspominanej chwile temu techniki Feng shui dzieli się kolory na yin i yang. Yin to zielony, błękitny, czarny, biały lub brązowy. Natomiast yang ma przypisane czerwienie, żółcie i pomarańcze. W salonie sprawdzą się aktywne kolory yang. Nie muszą być one dominujące. Wystarczy, że wystąpią w elementach wzorów tapet, na dodatkach, poduszkach, czy wazonach. W żadnym wypadku nie powinno się w salonie używać bieli – według chińskiej tradycji jest to kolor żałoby. A to się Olga zdziwi.

Centralnym punktem salonu powinien być kominek. Nigdy telewizor! Najlepiej postawić TV gdzieś na uboczu lub nawet ukryj w szafce.

Tak urządzony salon zapewni spokój i harmonię  oraz sprawi, ze dobra energia w domu będzie swobodnie przepływać.

W sypialni bez luster

Podobno 1/3 naszego życia spędzamy śpiąc. Dlatego projektanci z dużą starannością aranżują przestrzeń do snu. Łóżko nie powinno być metalowe. W sypialni, tak jak i w jadalni, najlepiej sprawdzi się drewno. Jednak całkowicie powinno się tam zrezygnować z luster – odbiją energię, a zależy nam przecież na wypoczynku. Właśnie ze względu na przytulny charakter, w sypialni zalecane są jasne kolory. Unikać należy tych krzykliwych i jaskrawych, które mogą wypędzić energię chii. W sypialni nie powinno być telewizora – może utrudniać zaśnięcie i zakłócać osiągnięcie spokoju.

bedroom

Dobra energia w domu pochodzi również z łazienki

To tam rozpoczynasz każdy dzień. Właśnie dlatego łazienka jest podobno istotnym miejscem budującym poczucie bezpieczeństwa. Dla zachowania dobrej energii na tej przestrzeni idealny jest błękit, zieleń i biel. Powieszenie lustra naprzeciwko drzwi lub okna, może zakłócić przepływ energii. W łazience powinien panować porządek. Ważna jest każda drobnostka, jak chociażby klapa od sedesu, która powinna być zawsze zamknięta. Ma to związek z wizją czystości i schludności, a także obawą o spadek energii chii.

Dobra energia w domu łazienka

 

Brzmi ciekawie?

Stefan Opublikowane przez:

Człowiek z brodą. Fan piłki nożnej, mięsa i motocykli. Większość czasu spędza w przydomowym warsztacie, usmarowany od stóp do głów w smarze. Jako jedyną słuszną ekipę remontową uznaje Szwagra.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *