Fototapeta do kuchni czyli jak ozdobić kuchnię tapetą?

Kuchnia jest niezwykle wdzięcznym krajobrazem do eksperymentowania w temacie aranżacji ściennych. Wybierać możemy pomiędzy płytkami ceramicznymi, panelami czy prostym rozwiązaniem białej lub barwnej ściany. Fototapeta do kuchni to również ciekawy pomysł. Z pewnością ciekawym rozwiązaniem będzie zastosowanie fototapety w przestrzeni, gdzie na co dzień jemy posiłki i spędzamy długie chwile na piciu kawy.

Fototapeta do kuchni czyli jak ozdobić kuchnię tapetą?

W jaki sposób umieścić fototapetę w kuchni, aby zachowana została spójność kompozycyjna wszystkich elementów wnętrza oraz by pozbyć się uciążliwego wrażenia przypadkowości? Wbrew pozorom, nie jest to takie trudne! Trzeba jedynie mieć świadomość, jakie motywy na współczesnych fototapetach najlepiej będą pasowały do naszych kuchni. Wybierając fototapetę do kuchni, gdzie zastosowano meble o określonej kolorystyce, a także poszczególne elementy wyposażenia, warto zwrócić też uwagę na to, aby podobne barwy odnalazły się także na jej powierzchni. Dzięki temu w przestrzeni zapanuje ład i wizualna spójność.

kolorowa Fototapeta do kuchni

Fototapeta do kuchni – nie tylko z jedzeniem

Oczywiście, w pierwszej chwili, gdy tylko pomyślimy o rozwiązaniu w formie fototapety kuchennej, przychodzi nam do głowy olbrzymie zdjęcie z produktami spożywczymi. Jest to jak najbardziej naturalne i rzeczywiście takie rozwiązania można zastosować bez większych obaw, że nie przyjmą się estetycznie. Fototapeta z produktami spożywczymi nie tylko powinna podkreślać piękno naszej kuchni, ale także pobudzać nasz apetyt. Pomogą w tym niewątpliwie kompozycje graficzne prezentujące między innymi:

– owoce i warzywa

– produkty cukiernicze

– pieczywo

– masywne, drewniane stoły z przetworami i specjałami różnych kuchni świata

– desery

– rzędy elegancko zaprojektowanych butelek

– szerokie deski ze smacznymi serami lub produktami mięsnymi

Wykadrowane, wielkoformatowe fotografie produktów spożywczych zastosować można nie tylko w domowych kuchniach. Tego rodzaju rozwiązania techniczne wręcz proszą się o zastosowanie w lokalach gastronomicznych, upiększając ściany na całej długości i szerokości. Sprawiają, że wnętrza nabierają większej przytulności i bardziej kojarzą się z daną branżą i profilem działalności gastronomicznej.

Fototapeta do kuchni czyli jak ozdobić kuchnię tapetą?

 

Fototapety krajobrazowe w kuchni

Również mogą zdać egzamin, zwłaszcza jeśli przepełnione są naturalnymi barwami, a w kuchni dodatkowo znajduje się wiele naturalnej roślinności, w postaci kwiatów oraz świeżych przypraw. Można więc pokusić się o umieszczenie w kuchni fototapety z krajobrazem Toskanii. Tym pomysłem z pewnością zachwyceni będą wszyscy wielbiciele kuchni włoskiej. Z kolei do kuchni bogatej we wszelkie odcienie barwy czerwieni dopasować można efektowną fototapetę z łąką, na której rozciąga się niezliczona ilość kwitnących maków. Taki obraz z pewnością niejednej gospodyni przypominać będzie sielskie wakacje na wsi. Wszystkim minimalistom polecić możemy fototapety w motywy geometryczne. Podkreślą one wystrój wnętrz kuchennych, gdzie zastosowano umeblowanie o modnej wciąż metalicznej obudowie oraz metalowej strukturze. Fototapety geometryczne pozwalają zbudować złudzenie optyczne. Dzięki nim na prostą architekturę patrzy się z większą fantazją.

dżungla w kuchni

Stefan Opublikowane przez:

Człowiek z brodą. Fan piłki nożnej, mięsa i motocykli. Większość czasu spędza w przydomowym warsztacie, usmarowany od stóp do głów w smarze. Jako jedyną słuszną ekipę remontową uznaje Szwagra.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *