Mieszkanie dla singla

Młodzi ludzie, niezależnie od statusu matrymonialnego, nie boją się w dzisiejszych czasach inwestycji we własną nieruchomość. Ich wymagania są podobne – marzy im się nowoczesne, funkcjonalne mieszkanie pełne przestrzeni. Single najczęściej decydują się  na niewielkie kawalerki w dobrej lokalizacji, a ich ulubionym stylem jest minimalizm. Mieszkanie dla singla i jego optymalne urządzenie jest nie lada sztuką.

Mała przestrzeń – duże wyzwanie

Ze względu na dynamiczny tryb życia, single często nie chcą zawracać sobie głowy utrzymaniem porządku. Dlatego najlepszym dla nich rozwiązaniem jest zamontowanie jak największej liczby zamykanych szaf i szafek, które uchronią przed nagromadzeniem się sprzętów i wrażeniem bałaganu.

mieszkanie dla singla
Źródło: www.pinterest.com

 

W przypadku mieszkania dla singla kluczową sprawą jest odpowiednia aranżacja. Nowoczesny design pomoże optycznie powiększyć mieszkanie dla singla i lepiej je zagospodarować – w końcu ta niewielka przestrzeń musi spełniać wiele funkcji.

W mieszkaniach o powierzchni 30-39 m2 powinno być jak najwięcej otwartej przestrzeni. Najodważniejsi mogą pomyśleć nawet o półotwartej łazience.

mieszkanie dla singla inspiracje
Źródło: www.pinterest.com

Dziel i (u)rządź

Otwartą przestrzeń najlepiej podzielić na osobne strefy: sypialną, dzienną i kuchenną. Taki efekt uzyskasz, stosując różne kolory ścian, czy inne materiały wykończeniowe, a meble na wymiar pozwolą Ci w pełni wykorzystać wnęki i przestrzenie pod parapetami na szafki i półki.

male mieszkanie inspiracje
Źródło: www.pinterest.com

 

Innym sposobem może być regał na książki między sypialnią a salonem lub lekka zasłonka dzieląca strefy, ale nie niszcząca wrażenia przestrzeni.

 

Podział na strefy powinien współgrać ze stylem życia domownika. Jeśli jesteś osobą towarzyską, która często zaprasza znajomych, skup się na strefie salonu i kuchni. W centralnym punkcie mieszkania postaw stół, przy którym można pracować, ale też podejmować gości.

aranżacja kawalerki
Źródło: www.pinterest.com

Jeśli cały dzień masz wypełniony pracą i dodatkowymi zajęciami, a do domu wracasz tylko wieczorem, skup się na strefie wypoczynku i to sypialnię zrób głównym punktem.

sypialnia w mieszkaniu singla
Źródło: www.pinterest.com

A może mieszkanie jest jednocześnie Twoim biurem? W takim wypadku kluczowe dla Ciebie będzie wygodne urządzenie części do pracy i przechowywania dokumentów.

home office
Źródło: www.pinterest.com

Kolory, materiały i dodatki

Jasne kolory dodają przestrzeni, a ciemne ją zabierają – to ważna zasada przy aranżacji każdego, a w szczególności małego, mieszkania.

Jeśli chcesz je optycznie powiększyć, stosuj jasne, chłodne barwy, gładkie, pozbawione wzorów powierzchnie i lustra. Unikaj kolorów ciemnych i ciepłych, w tym czerwieni i pomarańczy, i dużych wzorów. Najlepiej w małym, nowoczesnym wnętrzu sprawdzą się jasne ściany i podłogi.  Świetnie taki wystrój uzupełniłyby duże okna.

aranżacja mieszkania singla
Źródło: www.pinterest.com

 

Strefy wydzielone i przestrzeń zaaranżowana? Czas zająć się doborem dodatków. Tutaj jedynym ograniczeniem jest Twoja kreatywność. Eksperymentuj z kolorami, fakturami i wzorami. Nie zatrzymuj się na komplecie mebli od jednego producenta. Łącz style, formaty i wykończenia. Wykorzystaj wzorzyste tapety i szablony do malowania ścian – nadaj wnętrzu charakteru. Pamiętaj tylko o umiarze, by nie zachwiać poczucia przestrzeni.

Olga Opublikowane przez:

Żona Stefana. Niespełniona artystka która ostatecznie stwierdziła, że jest stworzona do poważniejszych celów (remontu?), niż malowanie portretów przechodniów na krakowskim rynku. Kocha gotować i spać.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *