Styl klasyczny w salonie. Sprawdzone materiały i wzory.

Styl klasyczny zawsze znajdzie swoich miłośników i będzie stanowił jedną z najbardziej uniwersalnych stylizacji mieszkań i domów na całym świecie. Ciągle lubiany, przyjazny i bezpieczny. Stanowi potwierdzenie dobrego gustu i smaku mieszkańców. Styl klasyczny szczególnie upodobał sobie salon najważniejsze miejsce w każdym domu.

Kluczowe zasady stylu klasycznego w salonie

Styl klasyczny chętnie sięga do przeszłości, ale to nie znaczy ze nasz dom ma przypominać muzeum. Styl klasyczny to przede wszystkim harmonia i umiar, zachowanie równowagi i symetrii w urządzaniu przestrzeni.

Salon w stylu klasycznym
Źródło: www.dobrzemieszkaj.pl

W klasycznym salonie kanapa czy komplet wypoczynkowy znajdą się w centrum. Pozostałe meble czy wnęki z książkami ustawione pod przeciwległymi ścianami. Styl klasyczny stawia na jakość w doborze mebli, dodatków i materiałów. To one będą wzbudzać uwagę i przyciągać wzrok na tle umiarkowanej kolorystyki stylu klasycznego.

Jak urządzić salon w klasycznym stylu
Źródło: www.e-wystroj-wnetrz.pl

Sprawdzone materiały

W tego typu wnętrzach odnajdą się szlachetne gatunki drewna, naturalny kamień i skóra, wysokiej jakości wełna w przypadku dywanów. Styl klasyczny preferuje meble z mahoniu, orzecha, drewna satynowego lub cięższe z drewna dębowego.

Kominek w klasycznym salonie
Źródło: www.paradyz.com


Elegancji wnętrzu dodadzą elementy z marmur
u, na posadzce, w obudowie kominka czy na suficie. Ten ostatni jest szczególnie ważny w klasycznych wnętrzach. Można śmiało go zdobić sztukaterią, listwami czy gzymsami. Dowolność jest w tej kwestii duża.

Salon w bieli
Źródło: www.dobrzemieszkaj.pl


Meble w klasycznym stylu
powinny budzić poczucie luksusu, a dzięki finezyjnym kształtom mogą być stylizowane na zabytkowe. Mimo takich detali zawsze jednak powinny być wygodne dla domowników i takie wzbudzać konotacje.

Klasyczne barwy wnętrz

W stylu klasycznym dominują wnętrza w odcieniach brązu, od ciemnego po jasne beże. Swoje zastosowanie znajdzie również biel i odcienie szarości. Kolory takie powinny zagościć na ścianach, tapetach lub meblach.

Elegancki klasyczny salon
Źródło: www.domni.pl


Niezwykle
ciepły klimat salonu można uzyskać dzięki tkaninom i tapetom w jasnych ciepłych barwach i drobnych, niekrzykliwych wzorach np. kwiatowych i roślinnych.

Tapeta w klasycznym salonie
Źródło: www.pinterest.com

Dodatki w salonie

Salon może być ozdobiony antykami, dziełami sztuki, obrazami. W oknie zawisną eleganckie i zarazem lekkie zasłony i firany a posadzkę pokryją puszyste, perskie dywany. Równie dobrze sprawdzą się w nim także wszystkie dodatki o współczesnej, prostej i eleganckiej linii. Przytulnego charakteru dodadzą dekoracyjne poduszki oraz narzuty.

Meble w klasycznym salonie
Źródło: www.meble.pl


W kwestii oświetlenia pomieszczenie wzbogacą kryształowe żyrandole lub lampy z atłasowymi kloszami. Dodadzą pomieszczeniu majestatycznego i luksusowego klimatu.

Klasyczne salony lubią rzeźbione komody, stylizowane witryny oraz
pokaźnych rozmiarów kominki. Szczególnie przeszklona witryna idealnie dopasuje się do a’la antycznego salonu.

Dekoracje w salonie w klasycznym stylu
Źródło; www.mieszkanioweinspiracje.pl

Niezależnie od panujących trendów styl klasyczny będzie zawsze obecny w wystroju wnętrz naszych domów ze względu na jego charakterystyczne cechy. Zawsze uniwersalna elegancja i harmonia w połączeniu z przytulnym i rodzinnym klimatem nigdy nie wychodzą z mody– jest to styl ponadczasowy. Szczególnie pozostanie obecny w salonie, aby potwierdzać dobry smak gospodarzy w oczach wszystkich odwiedzających

Olga Opublikowane przez:

Żona Stefana. Niespełniona artystka która ostatecznie stwierdziła, że jest stworzona do poważniejszych celów (remontu?), niż malowanie portretów przechodniów na krakowskim rynku. Kocha gotować i spać.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *