Tapety geometryczne czyli modne pasy na ścianie

Istnieją takie pomysły na aranżacje ścian w dowolnie zaprojektowanej przestrzeni, które nie zestarzeją się nigdy. Do tego typu rozwiązań zaliczyć możemy z pewnością tapety geometryczne. Zastosowanie tapet w pasy przy aranżowaniu i dekorowaniu przestrzeni niesie ze sobą wiele korzyści.

pasy na ścianie

Stosując tapetę w poziome pasy, optycznie poszerzamy przestrzeń. Pokój z pozycji horyzontalnej wydaje się dzięki temu większy, a korytarz dłuższy. Z kolei tapety w pasy pionowe przyczyniają się do tego, że sufity wydają się nam nieco wyższe, niż w rzeczywistości. Fototapety geometryczne zastosować można we wszystkich możliwych przestrzeniach, bez większych obaw, że nie będą pasowały i staną się przez to symbolem naszego złego smaku. Zastanowić się można jedynie nad kolorystyką, aby do danego wnętrza dobrana została odpowiednia gama kolorów, pasujących do mebli oraz pozostałych elementów wyposażenia pokoi. Pasy nie opierają się żadnej modzie i zawsze godnie podkreślają elegancki wystrój wnętrza!

Tapety geometryczne czarobiałe

Jak aranżować tapety geometryczne w różnych wnętrzach?

Przeglądając propozycje tapet geometrycznych w celu udekorowania ścian np. w sypialni, można zdecydować się między innymi na pasy:

– czarno – białe

– różnokolorowe, naprzemiennie cienkie i grube

– z delikatnie wplecionymi motywami roślinnymi

– w kolorach ciepłych

– w kolorach zimnych

– naprzemiennie szare i białe

Poprzeczne lub pionowe pasy czarno – białe na tapecie sprawdzą się przy aranżacjach ścian wnętrz, gdzie postawiono na intensywne kolory mebli – np. czerwone kanapy i fotele oraz meble z bardzo ciemnego drewna. Różnokolorowe, naprzemiennie cienkie i grube pasy na tapecie zastosować można nie tylko w sypialniach czy pokojach dziennych. Intensywna kolorystyka spodobać się może także dzieciom, więc można też to rozwiązanie skierować do pokoików najmłodszych członków rodziny. Tapety w pasy z delikatnie wplecionymi motywami roślinnymi to uniwersalna propozycja do udekorowania przedpokoju lub jadalni, zwłaszcza jeśli kompozycja na tapecie przywodzi na myśl najpiękniejsze nawiązania do sztuki użytkowej epoki secesji.

pasy z dodatkami na ścianę

Bogactwo połączeń kolorystycznych

Motywy geometryczne na tapetach, dzięki licznej kolorystyce, z łatwością dopasować można do kolorów sufitów oraz podłóg. Zestawienie pasów w barwach ciepłych wspaniale rozjaśni każdy, nawet najskromniej urządzony salon czy pokój gościnny. Chłodniejsze połączenia barw pasów na tapetach można zastosować na domowych korytarzach. Wszystkim, którzy nie boją się eksperymentów, polecić możemy zastosowanie tapet w zielone i błękitne pasy w przestrzeniach łazienkowych. Morska i ekologiczna kolorystyka wprowadzi do przestrzeni odrobinę mocniejszą intensywność kolorystyczną, a wnętrze z pozoru zimne i nieprzystępne stanie się jedną z najprzytulniejszych części domu lub mieszkania. Tapety geometryczne stanowią idealne tło kompozycyjne dla wszystkich gatunków mebli, zarówno tych klasycznych, z nutką historii, jak i zupełnie nowoczesnych, współcześnie produkowanych. Trudno znaleźć bardziej uniwersalny produkt, dzięki któremu przestrzeń nawiązując do tradycji może nabrać nowego wyrazu.

Stefan Opublikowane przez:

Człowiek z brodą. Fan piłki nożnej, mięsa i motocykli. Większość czasu spędza w przydomowym warsztacie, usmarowany od stóp do głów w smarze. Jako jedyną słuszną ekipę remontową uznaje Szwagra.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *