Wyszperane dodatki w stylu retro

Najlepszym miejscem na rozpoczęcie poszukiwań retro dodatków są strychy, piwnice i targi staroci. Przy odrobinie szczęścia jesteśmy w stanie odkopać całe mnóstwo retro skarbów. Zawsze można również kupować akcesoria i dodatki stylizowane na retro.

Ale o czym mowa?

Dodatki w stylu retro to przede wszytkom malowana ceramika o pięknych, okrągłych kształtach. Powinna się znaleźć w każdej komodzie i przeszklonej gablocie, a także na stole w postaci flakonów.
Dywany, obicia mebli, obrusy a nawet tapety ścienne to idealne materiały do zaprezentowania geometrycznych wzorów, tak ściśle powiązanych z retro stylem. W kuchni koniecznie muszą się znaleźć sprzęty stylizowane na retro styl. Są to najczęściej kolorowe i plastikowe ekspresy i roboty kuchenne. Bardzo popularne są również lodówki kuchenne mocno stylizowane na lata 70’te.

dodatki w stylu retro

W kwestii oświetlenia sprowadzą się lampy lawowe, dzięki którym uzyskamy niezwykle stylowy i nastrojowy efekt w aranżacji sypialni lub łazienki.
W mieszkaniach w stylu retro nie może zabraknąć dodatków nawiązujących do stylu pop-artu. To on był wyznacznikiem tamtych czasów. Można zdecydować na się na repliki obrazów Andy’ego Warhola lub Roya Lichtensteina lub inne kolorowe dodatki z plastiku. Ja zdecydowanie należę do fanów Andy’ego Warhola, zachwyca mnie wszystko co z nim związane, dlatego elementy pop-artu z pewnością znajdą się w moim domu.

dodatki w stylu retro pop-art dodatki w stylu retro sofa

Co myślicie o tego typu dodatkach w stylu retro?

Ciekawe czy każdy z nas byłby gotowy na takie dość odważne aranżacje.

Styl retro jest dość niezwykły ze względu na swoją ponadczasowość. Przenosi dawne hity wzornicze do współczesnych czasów. Pozwala starym meblom i wzorom odzyskać dawne życie, a nawet nabrać nowego smaku. Jeśli tylko wspominasz z sentymentem lata młodości i dawne czasy z opowiadań rodziców zdobądź kilka gadżetów i stylowych mebli zeszłego wieku. Szybko zaskoczy Cię efekt aranżacji i ponadczasowy charakter własnego mieszkania. Polecamy wszystkim takie rozwiązanie bo sami z Olgą chcemy bazować na kilku niezwykłych dodatkach wykonanych na strychu domu mojej babci. To będą prawdziwie perełki i już nie możemy się ich doczekać.

Stefan Opublikowane przez:

Człowiek z brodą. Fan piłki nożnej, mięsa i motocykli. Większość czasu spędza w przydomowym warsztacie, usmarowany od stóp do głów w smarze. Jako jedyną słuszną ekipę remontową uznaje Szwagra.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *