Wnętrze wg feng shui – czy się w to bawić?

Wnętrze wg feng shui – znana od tysięcy lat chińska sztuka aranżacji przestrzeni zgodnie z naturą – jest dziś traktowana z przymrużeniem oka. A może ponadczasowe i ponadreligijne, przekazywane z pokolenia na pokolenie zasady mają w sobie chodź odrobinę sensu? Czy warto  wykorzystać je w swoich domach w czasach, gdy tak dużo eksperymentujemy z wnętrzami i szukamy komfortu? Zebrał trochę informacji, aby się o tym przekonać!

Wnętrze wg feng shui, czyli życie w harmonii

Zachowanie ładu według zasad feng shui wiąże się z takim zaplanowaniem przestrzeni, aby energia swobodnie w niej przepływała. W domu powinna panować równowaga. Na nic plany zbyt małego przedpokoju tylko po to, aby zyskać miejsce w salonie lub kuchni. Przedpokój jest wizytówką każdego domu – powinien być przestronny i widoczny, a jego wystrój przyjazny i zachęcający do wejścia. W aranżacji przedpokoju stawia się na jasne kolory, dobre oświetlenie oraz pozytywną atmosferę, która już od progu wita gości. Przedpokój ma nas przywitać, przedstawić klimat domu i zaprosić do wejścia głębiej.

Wnętrze wg feng shui przedpokój

Kuchnia, czyli jedzmy, gotujmy i pochowajmy noże

Jedzenie to źródło życiowej energii, dlatego kuchnia to szczególne miejsce w domu. To wnętrze wg feng shui powinno być dobrze oświetlone i czyste. Najlepszymi kolorami w kuchni jest biały, beżowy, a także różne odcienie kremowego.

Wnętrze wg feng shui kuchnia

Aranżując kuchnię feng shui nakazuje, aby kuchenka nie była ustawiona tuż obok lodówki – te urządzenia symbolizują przeciwstawne żywioły – wodę i ogień. Bardzo nowoczesnym trendem, zaczerpniętym z zasad feng shui, jest montowanie zlewu jak najbliżej okna, a nawet, jeśli to możliwe, pod nim.

Wnętrze wg feng shui zlew

Sprzęty kuchenne trzymać się powinno w zamknięciu. Jeśli nie wszystko, to pamiętaj przynajmniej o nożach – ich miejsce jest w szufladzie. Bardzo ważnym meblem w kuchni lub jadalni jest stół. Najlepiej drewniany i owalny – feng shui nie lubi ostrych krawędzi, kojarzone są z przyrostem złej energii. Przy stole ustawia się krzesła – koniecznie wygodne. Bardzo odkrywcze!

Wnętrze wg feng shui stół

Feng Shui to ład i harmonia, dlatego kuchnia powinna być czysta i schludna. Niezaśmiecona zbędnymi bibelotami. Warto postawić kilka roślin doniczkowych – oczyszczą przestrzeń i dodadzą nieco życia i przytulności.

W kuchennych aranżacjach nie zapomnij o lustrach. Bo według zasad feng shui zamontowanie ich w pomieszczeniu, w którym gotujemy i jemy potęguje bogactwo.

Co myślicie o kilku zebranych przeze mnie zasadach feng shui?

Niektóre są dla mnie oczywistością, inne całkiem do przemyślenia.

Stefan Opublikowane przez:

Człowiek z brodą. Fan piłki nożnej, mięsa i motocykli. Większość czasu spędza w przydomowym warsztacie, usmarowany od stóp do głów w smarze. Jako jedyną słuszną ekipę remontową uznaje Szwagra.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *